Oslavujeme 175 rokov Yale!

Tento rok budeme mať 175 rokov, a aby sme to poriadne oslávili, chystáme celý rad aktivít. Oslavujeme našu dlhú históriu, spomíname na náš rozsiahly rad výrobkov a inovácií, ktoré z Yale urobili značku, akou je dnes, a zároveň sa pozeráme dopredu na budúci rozvoj našej spoločnosti.

Výročie 175 rokov Yale

Značka Yale oslavuje výročie svojho založenia. Doteraz sa Yale rozšírila do 125 krajín celého sveta a charakterizuje ju dodávanie bezpečných a spoľahlivých produktov.

História

Po emigrácii zo severného Walesu do Newportu v štáte New York v 19. storočí začala rodina Yale navrhovať a vyrábať celý rad veľmi bezpečných zámok. Práve tu si nechal v roku 1843 Linus Yale st. registrovať patent na kódovú zámku.

K posunu vo vývoji známej cylindrickej zámky so stavítkami však došlo po príchode jeho syna Linusa Yale ml. do rodinného podniku v roku 1850. Kolíčkový mechanizmus bol prvý krát používaný starovekými Egypťanmi pred 4000 rokmi a je dodnes široko využívaný v bezpečnostných zámkach. Mechanizmus využíva kolíčky s rôznymi dĺžkami, ktoré zabraňujú otvoreniu zámky bez správneho kľúča. V roku 1857 si Yale ml. nechal patentovať známu visaciu zámku s cylindrickou vložkou. Tento krok znamenal posun spoločnosti Yale smerom k spoločnosti, ktorú poznáme dnes a urobil ju svetoznámou. Udelením patentu medzi rokmi 1857 a 1865 spoločnosť Yale uspela s presadením svojho najdôležitejšieho vynálezu - cylindrickej vložky Yale (Patent USA 48475 z 27. júna 1865 - cylindrická vložka s piatimi kolíčkami v rade a plochým kľúčom). Linus Yale ml. svojimi prevratnými prelomovými vynálezmi navždy pretvoril svet zámok.

Budúcnosť

Dnes je Yale známa ako "najobľúbenejšia zámka na svete" a dodáva sa do 125 krajín na celom svete. Ako jedna z najstarších medzinárodných značiek patrí Yale medzi najznámejšie a najrešpektovanejšie mená medzi výrobcami zámok, predstavujúcich kvalitu, inovácie, design, spoľahlivosť, dôveru a čo je najdôležitejšie - bezpečnosť. I dnes sa vo svete používajú milióny zámok Yale.

Cieľom spoločnosti Yale je dať zákazníkom pocit bezpečia, aby si mohli plne užívať život bez starostí a mať voľnosť pri výbere.

Spoločnosť Yale preto predáva skôr životný štýl ako jednoduché bezpečnostné riešenia. So všetkými výrobkami Yale si zákazník kupuje aj spoľahlivosť a istotu – či už je to visacia zámka na kôlňu, viacbodová zámka na vstupné dvere alebo alarm do vášho nového inteligentného bytu. Yale to všetko pokryje.

Pri pohľade na nadchádzajúce desaťročie je jasné, že Yale robí dynamické kroky do budúcna a profiluje sa ako líder v zabezpečení inteligentných domácností. Inovácie, technológie, bezpečnostné štandardy a úroveň kriminality, to všetko má vplyv na bezpečnosť domácností a Yale je na prvých priečkach vo vývoji výrobkov formujúcich budúce trhy so zabezpečením domácností.

Yale Smart Living

Keď sa pozrieme o niekoľko desaťročí späť, inteligentné domy boli len futuristickou víziou, v ktorej bolo bežné domáce vybavenie ovládané hlasom alebo diaľkovým ovládaním. Dnes je tento koncept katapultovaný do mainstreamu.

Prechod spoločnosti Yale z mechanických na elektronické produkty bol prvý krát zaznamenaný v roku 2010, kedy bola vo Veľkej Británii prvý krát uvedená na trh chytrá zámka Yale Keyfree. Od tej doby sa chytré výrobky značne rozšírili a v roku 2016 došlo k predstaveniu Yale Smart Living, ktorý priniesol kompletný rad prepojených výrobkov pre zabezpečenie domácností, ktoré vlastníci môžu ovládať diaľkovo. Od chytrých alarmov až po IP kamery a systémy CCTV. Pre spoločnosť Yale to znamenalo obrovský zvrat, od ktorého sa jasne odvíja budúci rozvoj spoločnosti.

Timeline Yale