Chytré CCTV kamery prináša viac bezpečia i pohodlia

Vyššia úroveň bezpečia, jednoduchá inštalácia aj pohodlné ovládanie skrze mobilnú aplikáciu z akéhokoľvek miesta na svete - to všetko prináša nové inteligentné CCTV kamery značky Yale. Užívateľom prinášajú skvelý prehľad o dianí v okolí ich domu. Záujemcovia si môžu vybrať medzi balíky dvoch alebo štyroch kamier s technológiou DVR alebo samostatnú Wi-Fi kamerou. Wifi kamery je možné pripojiť káblom alebo bezdrôtovo.

K ich ovládanie slúži bezplatná mobilné aplikácie Yale View, dostupná pre zariadenia s operačným systémom Android a iOS. "Vďaka nej môžete na svojom telefóne alebo tablete sledovať ako aktuálny záber z bezpečnostnej kamery, tak prechádzať natočené záznamy. V prípade, že kamera zaznamená pohyb v stráženom území, môže vás upozorniť prostredníctvom e-mailovej správy alebo push notifikácia do mobilnej aplikácie, "vysvetľuje Martin Mündlich zo spoločnosti Yale.

Bezpečnostné kamery Yale ponúkajú rad inteligentných automatických funkcií. Pre sledovanie vonkajšieho priestoru skvele poslúži funkcia Tripwire, ktorá vyvolá poplach len v prípade, že niekto prekročí nastavenú hranicu. Ak ľudia chodia napríklad po chodníku za touto hranicou, kamera na ne nebude reagovať. V prípade použitia funkcie Intrusion možno nastaviť strážený priestor. V prípade, že priestoru niekto vstúpi, kamera vyvolá poplach.

Ďalšie dve chytré funkcie sa týkajú predmetov. Kamera v nastavení Abandoned dokáže pomôcť pri identifikácii nových predmetov v stráženom priestore, u ktorých nestojí žiadny človek. Naopak funkcia Missing pošle správu, ak niektorý z predmetov sa sledovaného priestoru zmizne.

Prístup ku kamere je chránený heslom. Všetky kamery sú dostatočne odolné, aby dokázali monitorovať ako vo vnútri interiérov, tak vo vonkajších podmienkach.